تبلیغات
امام خامنه ای (مدظله العالى) - مطالب خرداد 1395
 

صفحه اصلی

ایمیل مدیریت ارتباط با ما چهار هزار شهید پشتیبانی  

 

 تاریخ امروز :


شرح حدیث اخلاق از امام خامنه ای (37)
بیانات امام خامنه ای (447)
استفتائات امام خامنه ای (66)
توصیه های امام خامنه ای (86)
کلیپ هایی از امام خامنه ای (117)
عکس هایی از امام خامنه ای (151)
اشعاری در مدح امام خامنه ای (21)
دانشگاه از دیدگاه امام خامنه ای (12)
انتخابات از دیدگاه امام خامنه ای (13)
ازدواج از دیدگاه امام خامنه ای (7)
خاطرات امام خامنه ای (123)
پیام امام خامنه ای (83)
اقتصاد مقاومتی (2)
تهاجم فرهنگی (10)
مرگ بر آمریکا (36)
ولایت فقیه (75)
قالب وبلاگ (2)
دانلود کتاب (10)
نرم افزار (12)
جنگ نرم (22)
فتنه (32)


 • بهمن 1396

 • دی 1396

 • آذر 1396

 • آبان 1396

 • مهر 1396

 • شهریور 1396

 • مرداد 1396

 • تیر 1396

 • خرداد 1396

 • اردیبهشت 1396

 • فروردین 1396

 • اسفند 1395

 • بهمن 1395

 • دی 1395

 • آذر 1395

 • آبان 1395

 • مهر 1395

 • شهریور 1395

 • مرداد 1395

 • تیر 1395

 • همه آرشیوها

 • قالب سه ستونه رهبر من با موضوع امام خامنه ای برای وبلاگ

 • قالب میهن بلاگ امام خامنه ای (مدظله العالی)


 •           امام خامنه ای در دیدار استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگران

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای

  نظرات ()


  رهبر انقلاب در دیدار استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگران:

  دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند/ تنها راه علاج مشکلات اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است

  رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند،خاطرنشان کردند: مسئولان آموزش عالی باید بسیار مراقب باشند تا دانشگاه تبدیل به جایگاهی برای واگرایی از مفاهیم و ارزشهای انقلاب نشود.
  حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر دیروز(شنبه) در دیدار جمعی از اساتید، نخبگان علمی و پژوهشگران دانشگاهها، پارک های علم و فناوری و مراکز علمی و تحقیقاتی، با ترسیم اهداف بیست ساله نظام اسلامی برای دستیابی به جایگاه ایرانی «مقتدر، عزتمند، مستقل، متدین، ثروتمند، برخوردار از عدالت و دارای حکومتی مردمی، پاک، جهادگر، دلسوز و پرهیزگار»، دانشگاهها را پایه و اساس این اهداف والا برشمردند و تأکید کردند: «افزایش سرعت رشد علمی در دانشگاهها و مراکز علمی»، «ایجاد و تقویت احساس هویت افتخارآمیز ایرانی- اسلامی در جوانان»، «انقلابی بودن دانشگاهها و دانشجویان»، و «نقش آفرینی واقعی فرماندهان و افسران جنگ نرم»، از جمله الزامات تبدیل شدنِ نظام اسلامی به یک قدرت علمی مطرح، و الگوی مردم سالاری همراه با اسلام و معنویت، در دنیا است.

  دانشگاه و دانشجو باید همواره انقلابی باشند/ تنها راه علاج مشکلات اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است
  کلمات کلیدی : رهبر انقلاب در دیدار استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگران , امام خامنه ای در دیدار استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگران , آیت الله خامنه ای در دیدار استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگران , آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگران , امام سید علی خامنه ای در دیدار استادان دانشگاه‌ها و پژوهشگران ,

  یکشنبه 30 خرداد 1395-04:24

  ادامه مطلب


            مصاحبه خواندنی امام خامنه‌ای درباره شخصیت دکتر شریعتی

  نویسنده : وحید

  موضوع : پیام امام خامنه ای

  نظرات ()


  با توجه به اینکه شما با دکتر شریعتی سابقه صمیمیت دوستی داشتید و با او از نزدیک آشنا بودید آیا تمایل دارید درمورد چهره و شخصیت او با ما مصاحبه کنید؟

  آیت‌الله خامنه‌ای: بسم الله الرحمن الرحیم

  بله من حرفی ندارم که درباره شخصیت شریعتی و معرفی شخصی از جوانب این انسانی که برای مدت‌های مدیدی مرکز و محور گفتگوها و قال و قیل‌های زیادی بوده، آشنایی‌های خودم را تا حدودی که در این فرصت می‌گنجد بیان کنم.

  به نظر من شریعتی برخلاف آنچه که همگان تصور می کنند یک چهره همچنان مظلوم است و این به دلیل طرفداران و مخالفان اوست. یعنی از شگفتی های زمان و شاید از شگفتی های شریعتی این است که هم طرفداران و هم مخالفانش نوعی همدستی با هم کرده اند تا این انسان دردمند و پرشور را ناشناخته نگهدارند و این ظلمی به اوست.

  مخالفان او به اشتباهات دکتر شریعتی تمسک می کنند و این موجب می شود که نقاط مثبتی که در او بود را نبینند.

  بی گمان شریعتی اشتباهاتی داشت و من هرگز ادعا نمی کنم که این اشتباهات کوچک بود اما ادعا می کنم که در کنار آنچه که ما اشتباهات شریعتی می توانیم نام گذاریم، چهره شریعتی از برجستگی ها و زیبایی ها هم برخوردار بود.

  پس ظلم است اگر به خاطر اشتباهات او، برجستگی های او را نبینیم.

  من فراموش نمی کنم که در اوج مبارزات که می توان گفت که مراحل پایانی قال و قیل های مربوط به شریعتی محسوب می شد، امام در ضمن صحبتی بدون اینکه نام از کسی ببرند، اشاره ای کردند به وضع شریعتی و مخالفت هایی که در اطراف او هست. نوار این سخن همان وقت از نجف آمد و در فرونشاندن آتش اختلافات موثر بود.

  در آنجا امام بدون اینکه اسم شریعتی را بیاورند اینجور بیان کرده بودند: (چیزی نزدیک به این مضمون) بخاطر چهار تا اشتباه در کتابهایش بکوبیم، این صحیح نیست این دقیقا نشان می داد موضع درست را در مقابل هر شخصیتی و نه تنها شخصیت دکتر شریعتی.

  کلمات کلیدی : مصاحبه خواندنی امام خامنه‌ای درباره شخصیت دکتر شریعتی , مصاحبه امام سید علی خامنه‌ای درباره شخصیت دکتر شریعتی , مصاحبه آیت الله سید علی خامنه‌ای درباره شخصیت دکتر شریعتی , مصاحبه آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای درباره شخصیت دکتر شریعتی , مصاحبه آیت الله خامنه‌ای درباره شخصیت دکتر شریعتی , مصاحبه رهبر معظم انقلاب درباره شخصیت دکتر شریعتی ,

  شنبه 29 خرداد 1395-04:16

  ادامه مطلب


            واژه شناسی فتنه در کلام امام خامنه ای

  نویسنده : وحید

  موضوع : فتنه

  نظرات ()


   از  آغاز فتنه‌ 88 تا افول آن در دی و بهمن ماه همان سال، رهبر انقلاب بارها در جهت روشنگری و ارائه تحلیل درست از فتنه، از زوایای مختلف آن را مورد بررسی قرار داده‌اند. در طول سال­ های بعد نیز ایشان در بیانات­شان گریزهای مختلفی به این فتنه خطرناک زدند که این امر هم نشان از اهمیت آن فتنه و شناخت صحیح از آن دارد و هم موید این مطلب است که اثرات سو آن هنوز هم جامعه ایرانی را مورد صدمه و زیان قرار می دهد.

  در این یادداشت برآنیم واژه شناسی فتنه­ 88 و فتنه گران (بازیگران و میدان داران) آن را در کلام رهبر انقلاب بررسی اجمالی کنیم. آنچه در این واژه شناسی مورد بررسی قرار می گیرد توصیفاتی است که رهبر انقلاب از فتنه‌ 88 و بازیگران آن بیان کرده اند. البته به حقیقت می‌توان گفت که هیچ شخصیتی مانند رهبر انقلاب به روشنگری و آگاه سازی عموم مردم وقت صرف نکرد. آنچه در این یادداشت دنبال می شود فقط واژه شناسی است و گرنه تحلیل­ های معظم له از فتنه کتابی است حجیم و عمیق.

  کلمات کلیدی : واژه شناسی فتنه در کلام رهبر انقلاب , واژه شناسی فتنه در کلام امام خامنه ای , واژه شناسی فتنه در کلام امام سید علی خامنه ای , واژه شناسی فتنه در کلام آیت الله سید علی خامنه ای , واژه شناسی فتنه در کلام آیت الله العظمی خامنه ای , واژه شناسی فتنه در کلام مقام معظم رهبری ,

  جمعه 28 خرداد 1395-02:06

  ادامه مطلب


            امام خامنه ای: اگر برجام را پاره کنند ما آن را آتش می زنیم

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای مرگ بر آمریکا

  نظرات ()


  رهبر انقلاب در دیدار کارگزاران نظام:

  اگر برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم/ بحث بر اصل موجودیت جمهوری اسلامی است و با مذاکره حل نمی‌شود

  در برجام طرف مقابل وظیفه‌اش رفع تحریم‌ها بوده که برطرف نکرده، مسئله‌ی بانک‌ها حل نشده، مسئله‌ی بیمه‌ی نفتکش‌ها در سطح محدودی انجام می‌شود، پول‌های نفت و پول‌هایی که در دیگر کشورها داریم به ما داده نمی‌شود.
  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار سران سه قوه، مسئولان و کارگزاران نظام، مدیران ارشد دستگاه‌های مختلف و عناصر فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، افزایش توانمندی‌های اساسی را موجب مصونیت و اقتدار ملت و کشور خواندند و افزودند: برنامه‌ریزی و اولویت‌بندی در حل دو مشکل اساسی رکود و بیکاری، شتاب حرکت برای تحقق اقتصاد مقاومتی را افزون‌تر خواهد کرد.

  اگر طرف مقابل برجام را پاره کند ما آن را آتش می‌زنیم/ بحث بر اصل موجودیت جمهوری اسلامی است و با مذاکره حل نمی‌شود

  کلمات کلیدی : امام خامنه ای اگر برجام را پاره کنند ما آن را آتش می زنیم ,

  سه شنبه 25 خرداد 1395-23:00

  ادامه مطلب


            پیام امام خامنه ای در پی درگذشت شاعر انقلاب" حمید سبزواری"

  نویسنده : وحید

  موضوع : پیام امام خامنه ای

  نظرات ()


  سبزواری با انقلاب زیست و برای اسلام و انقلاب سرود و وفادارانه در کنار انقلاب مانددر پی درگذشت شاعر نامدار و هنرمند ثابت قدم آقای حمید سبزواری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کردند.

  متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به شرح زیر است:

   بسمه تعالی

   با دریغ و تأسف خبر درگذشت شاعر نامدار معاصر جناب آقای حسین آقا ممتحنی معروف به حمید سبزواری را دریافت کردم. این نام ماندگار و پر افتخار، یادآور تلاش ارزنده ی هنرمندی سخت کوش و شجاع  در پشتیبانی از انقلاب در عرصه ی شعر و ادب است. حمید سبزواری، صریح و ثابت قدم و موقع شناس، هنر والا و فاخر خود را به خدمت گرفت تا انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن را از جنبه ی اثرگذار شعر روان و جذّّاب، تغذیه و تأمین کند. سرودها و منظومه های بلند و غزلها و قصیده های خوش ساخت و پر مضمون او، ثروت ادبیِ درخوری را تقدیم انقلاب کرد. با انقلاب زیست و برای اسلام و انقلاب سرود و وفادارانه در کنار انقلاب ماند. رحمت و رضوان خدا نصیب او باد. مصیبت درگذشت او را به خاندان گرامی و همه ی دوستداران بویژه همشهریان قدردان سبزواریش تسلیت عرض میکنم. 

  سیّد علی خامنه ای ۲۳ خرداد ماه ۱۳۹۵
  منبع: دفتر مقام معظم رهبری

  یکشنبه 23 خرداد 1395-13:56


            مروری بر نحوه ساخت بیت رهبری

  نویسنده : وحید

  موضوع : ولایت فقیه

  نظرات ()


  زمستان سال 58 در آستانه برگزاری اولین انتخابات ریاست جمهوری بیماری قلبی بر امام راحل عارض شد و شبانه ایشان را از قم به تهران انتقال دادند و در بیمارستان قلب در خیابان ولیعصر(عج) تهران بستری شد. پس از دو ماه بهبود پیدا كرد و پزشكان صلاح ندیدند كه امام دوباره در قم اقامت كند و تأكید نمودند كه در اطراف بیمارستان قلب منزلی برای امام گرفته شود و علاوه بر آن به تشخیص پزشكان الزاماً می بایست در شمال تهران كه از هوای مناسب برخوردار است سكونت داشته باشند، همراهان امام راحل پس از تحقیق و تفحص موفق به تهیه منزلی مناسب در اطراف بیمارستان نشدند. در نتیجه در خیابان دربند جایی به دست آوردند و تجهیز كردند ولی امام راحل از بدو ورود آنجا را مناسب ندیدند. یكی از اشكالات عبارت بود از اینكه هنگامی كه مردم برای ملاقات می‌آمدند دیدار امام با مردم بسیار فاصله داشت و علاوه بر آن وضعیت ساختمان به گونه ای بود كه با روحیه امام جور نبود، لذا مكرر بر تغییر محل سكونت اصرار تأكید می‌ورزیدند و پس از مدتی تهدید كردند كه «اگر برایم منزل مناسبی پیدا نكنید، به قم می روم.»

  بیت رهبری را چه کسی ساخت  کلمات کلیدی : مروری بر نحوه ساخت بیت رهبری , چرا آیت الله خامنه‌ای در جماران مستقر نشد , چرا آیت الله سید علی خامنه‌ای در جماران مستقر نشد , چرا آیت الله العظمی خامنه‌ای در جماران مستقر نشد , چرا امام خامنه‌ای در جماران مستقر نشد , نحوه ساخت بیت امام خامنه ای , نحوه ساخت بیت آیت الله خامنه ای ,

  جمعه 21 خرداد 1395-11:53

  ادامه مطلب


            روایت آیت الله خامنه ای از اصول امام خمینی(ره)

  نویسنده : وحید

  موضوع : توصیه های امام خامنه ای خاطرات امام خامنه ای

  نظرات ()


  روایت رهبر انقلاب از اصول امام (ره):

  ریگان به امام(ره) پیغام داد اما امام به هیچ گرفت/ اعتماد نکردن به وعده‌ مستکبرین جزو «اصول امام» است

  رئیس‌جمهور آمریکا ریگان، که رئیس‌جمهور مقتدری هم بود - به امام نامه نوشت و پیغام فرستاد و آدم فرستاد، ولی امام وعده‌های او را به هیچ گرفت.

  آنچه در ادامه می‌آید بخشی از سخنان رهبر معظم انقلاب درباره «اصول امام» است:

   ریگان به امام پیغام داد اما امام(ره) به هیچ گرفت/ اعتماد نکردن به وعده‌ مستکبرین جزو «اصول امام» است

  کلمات کلیدی : روایت آیت الله خامنه ای از اصول امام خمینی(ره) , روایت آیت الله العظمی خامنه ای از اصول امام خمینی(ره) , روایت آیت الله سید علی خامنه ای از اصول امام خمینی(ره) , روایت امام سید علی خامنه ای از اصول امام خمینی(ره) , روایت مقام معظم رهبری از اصول امام خمینی(ره) , روایت رهبر معظم انقلاب از اصول امام خمینی(ره) , ریگان به امام(ره) پیغام داد اما امام به هیچ گرفت ,

  جمعه 21 خرداد 1395-10:47

  ادامه مطلب


            توصیه‌های امام خامنه ای برای حضور قلب در نماز

  نویسنده : وحید

  موضوع : توصیه های امام خامنه ای

  نظرات ()


  پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در ایام ماه مبارک رمضان، به صورت روزانه توصیه‌های کاربردی رهبر انقلاب درباره نماز، نهج‌البلاغه، قرآن و معنویت که در بیاناتشان به آن پرداخته‌اند را در ایام ماه مبارک رمضان منتشر می‌نماید که در زیر می خوانیم:
  * * *

  انسان نماز را خوب بخواند، با توجه بخواند، حضور قلب داشته باشد. حضور قلب یعنی انسان از آنچه که میگوید و آنچه که در ذهنش میگذرد و بر زبانش جاری میشود، غافل نباشد؛ اینجور نباشد که نفهمد. مثلاً من که حالا دارم با شما حرف میزنم، خب، شما مخاطبید. انسان توجه دارد که یک مخاطبی دارد و دارد گوش میکند و دارد حرف میزند. در نماز هم همین جور باشد؛ یک مخاطبی داشته باشیم، با او حرف بزنیم. من حتّی عرض میکنم اگر کسی معنای نماز را هم نداند، اصلاً هیچ نداند معنای این عبارات چیست، اما همین قدر بداند دارد با یکی حرف میزند، دارد با خدا حرف میزند، این قضیه انسان را نزدیک میکند - «قربان کلّ تقیّ»- این خودش مقرب است؛ تا اینکه حالا مثل ماها که معنایش را میدانیم و تفسیرش را میدانیم و چندین کتاب درباره‌اش خوانده‌ایم، اما وقتی که نماز میخوانیم، بالمرّه یادمان میرود که چه کار داریم میکنیم. به قول صائب - حالا شعرش یادم نمی‌آید، اما مضمونش این است - غیر از خدا که به یادت نمی‌آید، هر چی دیگر توی نماز یادت می‌آید؛ گم کرده باشی، پیدا میکنی. ۱۳۹۰/۰۱/۲۳

  حضور قلب و توجه، کاری است که به تمرین احتیاج دارد. کسانی که این کارها را کرده‌اند و بلدند، به ما یاد می‌دهند که انسان باید در حال نماز، خود را در حضور یک مخاطب عالی‌شأن و عالی‌مقام که خالق هستی است و مالک همه‌ی وجود انسان است، احساس کند. هر مقدار از نماز که توانست این حالت را داشته باشد، به تعبیر روایات این نماز، نمازِ مقبول است و آن خاصیت و اثر را خواهد بخشید. و دیگر آثار نماز - که نمی‌شود آثار نماز را در چند جمله یا در چند فقره‌ی کوتاه خلاصه کرد - بر این مترتب می‌شود. ۱۳۸۵/۰۶/۲۷

  نماز همان ذکری است، همان آب حیاتی است که انسان به دل خود می‌بخشد؛ نمازِ با توجه؛ توجه به معنا، توجه به اینکه در مقابل خدا قرار داریم. نماز را این‌طوری بخوانید. وقتی به نماز می‌ایستید، به یاد بیاورید که در مقابل خداوند متعال ایستاده‌اید و دارید با او حرف می‌زنید. در سرتاسر نماز سعی کنید این حالت حفظ بشود، آنوقت این نماز اثر می‌گذارد و دل انسان را مثل اکسیر عوض می‌کند. اکسیر ماده‌ی کیمیایی است که می‌گویند مس را طلا می‌کند. دل ما از مس هم که باشد، اکسیر ذکر آن را به طلا تبدیل می‌کند. این، خیلی مهم است. ۱۳۸۶/۰۲/۱۹
  کلمات کلیدی : توصیه‌های رهبر انقلاب برای حضور قلب در نماز , توصیه‌های امام خامنه ای برای حضور قلب در نماز , توصیه‌های امام سید علی خامنه ای برای حضور قلب در نماز , توصیه‌های آیت الله العظمی سید علی خامنه ای برای حضور قلب در نماز , توصیه‌های آیت الله سید علی خامنه ای برای حضور قلب در نماز ,

  چهارشنبه 19 خرداد 1395-19:44


            نسخه‌ رهبر انقلاب برای جلوگیری از ترمیدور انقلاب اسلامی

  نویسنده : وحید

  موضوع : توصیه های امام خامنه ای تهاجم فرهنگی

  نظرات ()


  مجتبی نامخواه طی مطلبی در پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) نوشت:

  در سخنرانی‌های چندماهه‌ی رهبر انقلاب اسلامی، بسامد کلیدواژه‌هایی با بن‌مایه و مضمون «انقلاب» افزایش یافته است. منظومه‌ای از مفاهیمی چون «جوان مؤمن انقلابی» (۳ خرداد ۱۳۹۵، ۱ فروردین ۱۳۹۵، ۲۸ بهمن ۱۳۹۴، ۳۰ دی ۱۳۹۴ و ۱۹ دی ۱۳۹۴)، «تفکر انقلابی» (۱۹ دی ۱۳۹۴)، «هندسه‌ی انقلاب اسلامی»، «خطوط اساسی و اصول انقلاب اسلامی» (۱۴ بهمن ۱۳۹۴)، «انقلابی ‌ماندن»، «انقلابی‌ فکر کردن» و «انقلابی عمل کردن» (۲۰ اسفند ۱۳۹۴)، «انقلابی‌گری»، «مهد انقلاب» و «انقلاب‌زدایی» (۲۵ اسفند ۱۳۹۴)، «تربیت انقلابی» و «کار انقلابی» (۱ اردیبهشت ۱۳۹۵)، «تجربه‌ی متراکم انقلاب» و «نیروهای انقلابی» (۳ خرداد ۱۳۹۵)، «جریان غیرانقلابی» (۱۴ بهمن ۱۳۹۴ و ۲۵ اسفند ۱۳۹۵)، «هویت انقلابی» (۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵و ۴ خرداد ۱۳۹۵)، «تفکر انقلابی» (۲۵ اسفند ۱۳۹۴) و مانند آن که طی قریب به شش ماه گذشته به پای ثابت و محور اصلی سخنرانی‌ها، نوشته‌ها و پیام‌های رهبر انقلاب اسلامی بدل شده است. در سخنرانی ۱۴ خرداد ایشان نیز این موضوع به اوج خود رسید و محور اصلی بیانات ایشان پیرامون همین مسأله بود. کوشش اصلی این یادداشت بازاندیشی پیرامون چیستی و چرایی این خط جدید معرفتی است که رهبر انقلاب اسلامی گشوده‌اند.

  کلمات کلیدی : نسخه‌ رهبر انقلاب برای جلوگیری از ترمیدور انقلاب اسلامی , نسخه‌ امام خامنه ای برای جلوگیری از ترمیدور انقلاب اسلامی , نسخه‌ آیت الله خامنه ای برای جلوگیری از ترمیدور انقلاب اسلامی , نسخه‌ آیت الله العظمی خامنه ای برای جلوگیری از ترمیدور انقلاب اسلامی , نسخه‌ امام سید علی خامنه ای برای جلوگیری از ترمیدور انقلاب اسلامی ,

  چهارشنبه 19 خرداد 1395-15:42

  ادامه مطلب


            عکس حافظ معروف دهه شصتی‌ها در محضر امام خامنه ای

  نویسنده : وحید

  موضوع : عکس هایی از امام خامنه ای

  نظرات ()


  سید محمدحسین طباطبایی در محضر رهبر انقلاب - 1395/3/18
  عکس/ قاری معروف دهه شصتی ها در محضر رهبر انقلاب

  کلمات کلیدی : عکس قاری معروف دهه شصتی‌ها در محضر امام خامنه ای , محمدحسین طباطبایی در دیدار با آقا , محمدحسین طباطبایی در دیدار با آیت الله العظمی امام خامنه ای , محمدحسین طباطبایی در دیدار با امام سید علی خامنه ای , محمدحسین طباطبایی در دیدار با آیت اله خامنه ای ,

  چهارشنبه 19 خرداد 1395-02:37

  ادامه مطلب


            هدف واجب‌شدن روزه ماه رمضان در کلام رهبر انقلاب

  نویسنده : وحید

  موضوع : توصیه های امام خامنه ای

  نظرات ()


  در ایام ماه مبارک رمضان به صورت روزانه آن دسته از مباحث قرآنی معظم‌له که در بین بیاناتشان به آن پرداخته‌اند را در قالب درس گفتارهای قرآنی منتشر می کنیم.. این مباحث تحت عنوان «سی روز، سی گفتار قرآنی» به ترتیب از جزء اول تا سی ام قرآن کریم منعکس می شود.

  سوره مبارکه بقره آیه ۱۸۳
  یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا کُتِبَ عَلَیکُمُ الصِّیامُ کَما کُتِبَ عَلَی الَّذینَ مِن قَبلِکُم لَعَلَّکُم تَتَّقونَ﴿۱۸۳﴾
  ای افرادی که ایمان آورده‌اید! روزه بر شما نوشته شده، همان‌گونه که بر کسانی که قبل از شما بودند نوشته شد؛ تا پرهیزکار شوید.

  *  روزه، یکی از پایه‌های اصلی تکامل انسان
  هدف از روزه‌ی ماه رمضان، بنا بر تصریح آیه‌ی قرآن، عبارت است از تقوا و افزایش این ذخیره‌ی معنوی در وجود انسان.(۱) می‌فرماید: «کتب علیکم الصّیام کما کتب علی الّذین من قبلکم»(۲). ما می‌دانیم که نماز و زکات، مخصوص امت اسلام نبوده است؛ بلکه پیامبران قبل از رسول اکرم اسلام(صلّی‌اللَّه‌علیه‌واله‌وسلّم) در صدر احکام خود، نماز و زکات را داشته‌اند. «و اوصانی بالصّلوة و الزّکوة ما دمت حیّا»(۳) از قول حضرت عیسی(ع) است که به مخاطبان خود می‌فرماید: خدا من را به نماز و زکات وصیت کرده است. از آیات دیگر قرآن هم این معنا استفاده می‌شود. آیه‌ی اولی که تلاوت کردم، می‌فرماید: روزه هم مثل نماز و زکات، در شمار احکامی است که مخصوص امت اسلام نیست؛ بلکه امم سابق و پیامبران گذشته هم مأمور به روزه بوده‌اند.
  این، نشان‌دهنده‌ی این حقیقت است که در بنای زندگی معنوی انسانها در هر زمان، همچنان‌که نماز لازم است و این نماز، رابطه‌ی معنوی میان انسان و خداست، و همچنان که زکات لازم است و این نکات، تزکیه‌ی مالی انسان می‌باشد، روزه هم واجب و ضروری است و این یکی از پایه‌های اصلی تکامل انسان و تعالی معنوی اوست؛ والّا در طول زمان و با تغییر ادیان مختلف، این خط، ثابت و مستمر نمی‌ماند.
  البته روزه، در ادیان مختلف و زمانهای گوناگون و به شکلهای دیگر وجود دارد؛ اما گرسنگی کشیدن و اندرون را از طعام خالی داشتن و لب و زبان و دهان را در ساعات معینی بر روی تمتعات جسمانی بستن، خصوصیتی است که در روزه‌ی ادیان مختلف وجود دارد. پس، روزه یک رکن اساسی در تعالی معنوی و تکامل روحی و هدایت و تربیت انسانی است.(۴)

  کلمات کلیدی : هدف واجب‌شدن روزه ماه رمضان در کلام رهبر انقلاب , هدف واجب‌شدن روزه ماه رمضان در کلام امام خامنه ای , هدف واجب‌شدن روزه ماه رمضان در کلام آیت الله العظمی خامنه ای , هدف واجب‌شدن روزه ماه رمضان در کلام آیت الله خامنه ای ,

  سه شنبه 18 خرداد 1395-19:34

  ادامه مطلب


            رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن کریم

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای

  نظرات ()


  رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن کریم:

  عزت، قدرت، رفاه، تعالی معنوی و آرامش روحی درگرو عمل به قرآن است/ قدرتها و رژیم صهیونیستی هیچ غلطی نمی توانند بکنند

  حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به خلاء هویتی، فکری و ایمانی در دنیای امروز خاطر نشان کردند: باید با مستحکم تر کردن پایه های ایمانی خود و آشنایی با زبان نحوه انتقال مفاهیم قرآن به انسان ها، این مفاهیم را به دنیا منتقل کنیم.
   عصر امروز و در اولین روز از ماه مبارک رمضان، ماه نزول قرآن، به مدت بیش از سه ساعت محفل انس با قرآن در حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

  در این محفل نورانی که آکنده از عطر و معنویت قرآن بود، ۸ نفر از حافظان، قاریان و اساتید قرآنی از سراسر کشور آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت کردند و گروههای جمع خوانی نیز به مدح و ثنای پروردگار پرداختند.

  عزت، قدرت، رفاه، تعالی معنوی و آرامش روحی درگرو عمل به قرآن است/ قدرتها و رژیم صهیونیستی هیچ غلطی نمی توانند بکنند
  کلمات کلیدی : رهبر معظم انقلاب در محفل انس با قرآن کریم , امام خامنه ای در محفل انس با قرآن کریم , آیت الله خامنه ای در محفل انس با قرآن کریم , آیت الله العظمی خامنه ای در محفل انس با قرآن کریم , سید علی خامنه ای در محفل انس با قرآن کریم , مقام معظم رهبری , امام سید علی خامنه ای در دیدار قاریان قرآن ,

  سه شنبه 18 خرداد 1395-18:30

  ادامه مطلب


            آیا رهبری به وعده قرآنی 27 سال پیش خود عمل کرده‌اند؟!

  نویسنده : وحید

  موضوع : توصیه های امام خامنه ای

  نظرات ()


  آیا رهبری به وعده قرآنی 27 سال پیش خود عمل کرده‌اند؟!بیست و هفت سال پیش، پس از رحلت امام خمینی (ره) پرسش اصلی جهان آشنا با انقلاب عظیم اسلامی، متوجه جایگزین آن راد مرد الهی بود و ذهن همگان بر این محور می‌گشت که جانشین امام (ره) چه کسی است. پس از اقدام سریع،‌ دقیق و هوشمندانه مجلس خبرگان که آثار هدایت الهی به وضوح در آن مشاهده می‌شد و نیز رأی اکثریت قاطع نمایندگان آن، به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی) که همه را شگفت زده کرد، پرسش اول جای خود را به این پرسش بسیار مهم و تاریخ ساز داد که آیا رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) قادر است نظام نوپای درگیر در مسائل و حوادث سنگین داخلی و خارجی را منطبق بر معیارها و آرمانهای انقلاب اسلامی به پیش ببرد یا خیر؟!

  کلمات کلیدی : آیا رهبری به وعده قرآنی 27 سال پیش خود عمل کرده‌اند؟! , آیا امام خامنه ای به وعده قرآنی 27 سال پیش خود عمل کرده‌اند؟! , آیا آیت الله خامنه ای به وعده قرآنی 27 سال پیش خود عمل کرده‌اند؟! , وعده قرآنی امام خامنه ای ,

  سه شنبه 18 خرداد 1395-17:41

  ادامه مطلب  مطالب گذشته

 • مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) در حسینیه امام خمینی

 • پیام تسلیت در پی حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری

 • بیانات امام خامنه ای در دیدار مردم آذربایجان شرقی

 • امام خامنه ای: ملت سربلند ایران! عزم و بصیرت شما حادثه‌ای بزرگ وخیره کننده آفرید

 • امام خامنه ای:مردم را بشناسید حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است

 • حضور امام خامنه ای در مرقد مطهر امام راحل و گلزار شهدای بهشت زهرا

 • بیانات رهبر انقلاب درخصوص کشتار مردم در حوادث تروریستی افغانستان

 • نامه اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به رهبر انقلاب اسلامی

 • بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در کنفرانس اتحادیه بین‌ المجالس سازمان همکاری اسلامی

 • بیانات در دیدار خانواده‌ی شهید ییلاقی

 • پیام تسلیت در پی جان باختن کارکنان کشتی نفتکش ایرانی

 • جدول تحلیل اغتشاشات ۹۶

 • پیام تسلیت در پی درگذشت واعظ شهیر حجت‌الاسلام مظاهری

 • دیدار مردم قم با امام خامنه ای

 • انتصاب رئیس و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه


 • لیست آخرین پستها


  صالحون  salehon


  وحید


  آمار مطالب
  کل مطالب :
  کل نویسندگان :
  آمار بازدید
  بازدید امروز :
  باردید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  بازدید کلی :

  بروزرسانی


  وحید


  جنبش مذهبی

  معبرسایبری عاشورا

  معبر سایبری بسیجی سلام

  علمدار گراف

  عاشق سید علی

  ***اللّهم عجل لولیک الفرج***

  شکوه بندگی

  طرح پیروان ولایت

  سایت خبر امروز

  سایت حدیث یار

  گروه فرهنگی سنگر

  حزب فقط حزب علی... رهبر فقط سید علی...

  گرا (گروه روشنگری اسلامی)

  سخن دانلود

  تخریبچی 68

  من هنوز منتظرم

  یا زهرا (س) مددی ...

  ولی امر

  پرچم 3 رنگ ایران

  معبر سایبری فکه

  خُـدا و دیگر هیچ

  شبکه اسلامی یا مجیر

  ایثار و شهادت در دفاع مقدس

  دبیر خانه جنگ نرم دانشگاه پیام نور

  به سوی ظهور

  زیباروی هستی

  دین از نگاهی دیگر

  خط مقدم جنگ نرم

  بی قرار

  عشق یعنی انتظار منتظر

  مطالب جدید و بروز

  دانلود سخنرانی رائفی پور

  انجمن اسلامی مدرسه آیت الله خامنه ای هشترود

  ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞

  ** ღ روشـنـایِ جـاویـد

  فقط خدا فقط همین

  بهشت هشتم

  صدای معصومین (ع)

  پایگاه بسیج شهید نوروزی چلیچه

  وب سایت شهدا

  شریعه

  ولایت سید علی

  همیشه آنلاین

  وطن (مهریز)

  طلبــه سایبری

  پایگاه مقاومت نجف اشرف

  آموزش قرآن کریم

  گروه اینترنتی رهروان ولایت

  در صف انتظار...

  منجی آخرالزمان

  معبر سایبری فندرسک

  آقا کلیپ

  سخن نور

  .:: نایبــ بلاگــ ::.

  نوکران مهدی (عج)

  بسم رب الشهدا

  اسلامیت

  پاتوق عمارها

  پایگاه اطلاع رسانی استقامت

  انفجار نور

  همه پیوندهای روزانه

  ارسال پیوند روزانه


  قالب مذهبی وبلاگ

  صالحون

  پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای
  پایگاه اطلاع رسانی آیت الله العظمی مکارم شیرازی
  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

  همه پیوندها


  مقام معظم رهبری آیت الله العظمی سید علی خامنه ای امام سید علی حسینی خامنه ای آیت الله العظمی خامنه ای امام خامنه ای رهبر امام خامنه ای رهبر انقلاب امام سید علی خامنه ای آیت الله خامنه ای