تبلیغات
امام خامنه ای (مدظله العالى) - مطالب اردیبهشت 1395
 

صفحه اصلی

ایمیل مدیریت ارتباط با ما چهار هزار شهید پشتیبانی  

 

 تاریخ امروز :


شرح حدیث اخلاق از امام خامنه ای (37)
بیانات امام خامنه ای (447)
استفتائات امام خامنه ای (66)
توصیه های امام خامنه ای (86)
کلیپ هایی از امام خامنه ای (117)
عکس هایی از امام خامنه ای (151)
اشعاری در مدح امام خامنه ای (21)
دانشگاه از دیدگاه امام خامنه ای (12)
انتخابات از دیدگاه امام خامنه ای (13)
ازدواج از دیدگاه امام خامنه ای (7)
خاطرات امام خامنه ای (123)
پیام امام خامنه ای (83)
اقتصاد مقاومتی (2)
تهاجم فرهنگی (10)
مرگ بر آمریکا (36)
ولایت فقیه (75)
قالب وبلاگ (2)
دانلود کتاب (10)
نرم افزار (12)
جنگ نرم (22)
فتنه (32)


 • بهمن 1396

 • دی 1396

 • آذر 1396

 • آبان 1396

 • مهر 1396

 • شهریور 1396

 • مرداد 1396

 • تیر 1396

 • خرداد 1396

 • اردیبهشت 1396

 • فروردین 1396

 • اسفند 1395

 • بهمن 1395

 • دی 1395

 • آذر 1395

 • آبان 1395

 • مهر 1395

 • شهریور 1395

 • مرداد 1395

 • تیر 1395

 • همه آرشیوها

 • قالب سه ستونه رهبر من با موضوع امام خامنه ای برای وبلاگ

 • قالب میهن بلاگ امام خامنه ای (مدظله العالی)


 •           رهبر معظم انقلاب چگونه از تخریب قبر فردوسی جلوگیری کرد؟

  نویسنده : وحید

  موضوع : خاطرات امام خامنه ای

  نظرات ()


  آیت‌الله خامنه‌ای درباره جلوگیری از تخریب قبر فردوسی می‌گوید: وقتی من مطلع شدم، چیزی نوشتم و فوراً به مشهد فرستادم که آن را بردند و بالای قبر فردوسی نصب کردند.
  مقام معظم رهبری در سال 1370 و در دیدار در دیدار اعضای گروه ادب و هنر صدای جمهوری اسلامی ایران‌ به تحلیل تاریخ ادبیات جمهوری اسلامی می‌پردازند.

  ایشان در آن جلسه، همة تاریخ ادبیات ایران را در جهت در جهت ارزش‌های الهی و اسلامی می‌دانند و به خاطره از اوایل انقلاب اشاره کرده و می‌فرمایند: اول انقلاب عده‌ای از مردمِ بااخلاصِ بی‌اطلاع رفته بودند قبر فردوسی را در توس خراب کنند! وقتی من مطلع شدم، چیزی نوشتم و فوراً به مشهد فرستادم که آن را بردند و بالای قبر فردوسی نصب کردند؛ نمی‌دانم الان هم هست یا نه. بچه‌های حادی که به آن‌جا می‌رفتند، چشمشان که به شهادت بنده می‌افتد، لطف می‌کردند و می‌پذیرفتند و دیگر کاری به کار فردوسی نداشتند!

  ایشان در ادامه با تمجید از فردوسی می‌فرمایند: حقیقت قضیه این است که فردوسی یک حکیم است؛ تعارف که نکردیم به فردوسی، حکیم گفتیم. الان چند صد سال است که دارند به فردوسی، حکیم می‌گویند. حکمت فردوسی چیست؟ حکمت الهیِ اسلامی.

  در بخش دیگری از بیانات مقام معظم رهبری درباره مذهبی بودن فضای شاهنامه آمده است: شما خیال نکنید که در حکمت فردوسی، یک ذره حکمت زردشتی وجود دارد. فردوسی آن وقتی که از اسفندیار تعریف می‌کند، روی دینداری او تکیه می‌کند.

  می‌دانید که اسفندیار یک فرد متعصبِ مذهبیِ مبلّغ دین بوده که سعی کرده پاکدینی را در همه جای ایران گسترش بدهد. تیپ اسفندیار، تیپ حزب‌اللهی‌های امروز خودمان است؛ آدم خیلی شجاع و نترس و دینی بوده است؛ حاضر بوده است برای حفظ اصولی که به آن معتقد بوده و رعایت می‌کرده، خطر بکند و از هفت‌خان بگذرد و حتّی با رستم دست و پنجه نرم کند. وقتی شما شاهنامه را مطالعه می‌کنید، می‌بینید که فردوسی روی این جنبه‌ی دینداری و طهارت اخلاقی اسفندیار تکیه می‌کند. با این‌که فردوسی اصلاً بنا ندارد از هیچیک از آن پادشاهان بدگویی کند، اما شما ببینید گشتاسب در شاهنامه چه چهره‌یی دارد، اسفندیار چه چهره‌یی دارد؛ اینها پدر و پسر هستند. فردوسی بر اساس معیارهای اسلامی، به فضیلتها توجه دارد؛ در حالی که بر طبق معیارهای سلطنتی و پادشاهی، در نزاع بین گشتاسب و اسفندیار، حق با شاه است. «به نیروی یزدان و فرمان شاه» یعنی چه؟ یعنی هرچه شاه گفت، همان درست است؛ یعنی حق با گشتاسب است؛ اما اگر شما به شاهنامه نگاه کنید، می‌بینید که در نزاع بین اسفندیار و گشتاسب، حق با اسفندیار است؛ یعنی اسفندیار یک حکیم الهی است. فردوسی از اول با نام خدا شروع می‌کند:

  «به نام خداوند جان و خرد / کزین برتر اندیشه بر نگذرد»

  تا آخر هم همین‌طور است؛ فردوسی را با این چشم نگاه کنید. فردوسی، خدای سخن است؛ او زبان مستحکم و استواری دارد و واقعاً پدر زبان فارسی امروز است؛ او دلباخته و مجذوب مفاهیم حکمت اسلامی بود؛ شاهنامه را با این دید نگاه کنید.[1]  [1]-http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=2597
  کلمات کلیدی : رهبر معظم انقلاب چگونه از تخریب قبر فردوسی جلوگیری کرد؟ , امام خامنه ای چگونه از تخریب قبر فردوسی جلوگیری کرد؟ , آیت الله خامنه ای چگونه از تخریب قبر فردوسی جلوگیری کرد؟ , آیت الله العظمی خامنه ای چگونه از تخریب قبر فردوسی جلوگیری کرد؟ ,

  پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395-12:30


            امام خامنه ای: آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای

  نظرات ()


  رهبر معظم انقلاب در دیدار قاریان و حافظان برتر قرآن:

  آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است/ امروز مهم ترین وظیفه، تبیین و مبارزه برای روشنگری است

  خبرگزاری فارس: آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است/ امروز مهم ترین وظیفه، تبیین و مبارزه برای روشنگری است

  حضرت آیت الله خامنه‌ای تصریح کردند: امروز مهم ترین وظیفه علما، روشنفکران و نخبگان، «روشنگری» و «جهاد تبیینی» در قبال فریبکاری های طواغیت است و امت اسلامی نیز باید فریب وعده های قدرت ها را نخورد و از تهدیدهای آنها هم نهراسد.

  حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع شرکت کنندگان در سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، ایمان به خدا و کفر به طاغوت را مبنای اصلی و واقعی اقتدار دانستند و با تاکید بر اینکه امریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است، گفتند: امروز مهمترین وظیفه علما، روشنفکران و نخبگان، «روشنگری» و «جهاد تبیینی» در قبال فریبکاری های طواغیت است و امت اسلامی نیز باید فریب وعده های قدرتها را نخورد و از تهدیدهای آنها هم نهراسد.

  کلمات کلیدی : امام خامنه ای: آمریکا «طاغوت اعظم» و «شیطان اکبر» است , رهبر معظم انقلاب در دیدار قاریان و حافظان برتر قرآن , امام خامنه ای در دیدار قاریان و حافظان برتر قرآن , آیت الله سید علی خامنه ای در دیدار قاریان و حافظان برتر قرآن , امام سید علی خامنه ای در دیدار قاریان و حافظان برتر قرآن , آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار قاریان و حافظان برتر قرآن ,

  پنجشنبه 30 اردیبهشت 1395-06:03

  ادامه مطلب


            روایتی از روزهای سخت انقلاب

  نویسنده : وحید

  موضوع : خاطرات امام خامنه ای

  نظرات ()


  ماجرای اولین ماموریتی که امام (ره) به آیت‌الله خامنه‌ای داد+عکس

  آقای خامنه‌ای راهی جنوب کشور شد تا به سیستان و بلوچستان بروند. در مسیر به برخی از شهرهای کشور هم سر زدند. در کرمان توقفش طولانی شد.
  اولین بحران جمهوری نوپای اسلامی بحران‌های قومی و منطقه‌ای بود. اول اسفند 1357 هشت روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ضدانقلاب در مناطق کُردنشین با غارت پادگان مهاباد بحرانی را آغاز کرد که تا مدت‌ها ادامه داشت. بحران مخصوص کردستان نبود و به تدریج بسیاری از مناطق کشور درگیر بحران منطقه ای شدند (1) که سیستان و بلوچستان که آقای خامنه ای پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در آن تبعید بود یکی از این مناطق بود.

  ماجرای اولین ماموریتی که امام به آیت الله خامنه‌ای داد+عکس
  کلمات کلیدی : ماجرای اولین ماموریتی که امام (ره) به آیت‌الله خامنه‌ای داد+عکس , ماجرای اولین ماموریتی که امام (ره) به آیت‌الله سید علی خامنه‌ای داد+عکس ,

  دوشنبه 27 اردیبهشت 1395-12:22

  ادامه مطلب


            رهبرمعظم انقلاب در دیدار طلاب استان تهران:

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای

  نظرات ()


  رهبرمعظم انقلاب در دیدار طلاب استان تهران:

  استمرار حرکت صحیح و انقلابیِ کشور بدون حضور مستمر روحانیت امکان‌پذیر نیست/تبدیل جامعه به جامعه ای دینی، بر عهده علما و طلاب است

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «هدایت فکری و دینی»، «هدایت سیاسی و بصیرت افزایی» و «راهنمایی و حضور در عرصه خدمات اجتماعی» را سه وظیفه عمده روحانیت برشمردند.
  تبیین سه مسئولیت مهم روحانیت/ تداوم حضور روحانیون و مردم، استمرار حرکت انقلاب را ممکن کرده استحضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در دیدار جمعی از مدیران، مدرسان و طلاب حوزه های علمیه تهران، «هدایت فکری و دینی»، «هدایت سیاسی و بصیرت افزایی» و «راهنمایی و حضور در عرصه خدمات اجتماعی» را سه وظیفه عمده روحانیت برشمردند و تأکید کردند: طلاب باید با کسب صلاحیتها و آگاهیهای لازم، در دنیای متفاوت امروز خود را برای ایفای مسئولیتهای تعیین کننده در جامعه آماده کنند.


  حضرت آیت الله خامنه ای با توصیه به طلاب برای قدر دانستن ارزشها و مسئولیتهای طلبگی افزودند: اگر همه تخصصهای مورد نیاز یک جامعه به بهترین شکل وجود داشته باشد اما جامعه، دینی نباشد، آن ملت در دنیا و آخرت دچار خسران و مشکلات واقعی خواهد بود و این مسئولیت عظیم یعنی تبدیل جامعه به جامعه ای دینی، بر عهده علما و روحانیت و طلاب است.
  کلمات کلیدی : رهبرمعظم انقلاب در دیدار طلاب استان تهران , امام خامنه ای در دیدار طلاب استان تهران: , آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار طلاب استان تهران , آیت الله سید علی خامنه ای در دیدار طلاب استان تهران , آیت الله خامنه ای در دیدار طلاب استان تهران ,

  شنبه 25 اردیبهشت 1395-19:40

  ادامه مطلب


            سعید زیبا لام:ژاپن کشوری پیشرفته است اما زبان انگلیسی در آن رواج ندارد

  نویسنده : وحید

  موضوع : تهاجم فرهنگی

  نظرات ()


  سعید زیباکلام در گفت‌وگوی مشروح با فارس:

  ژاپن کشوری پیشرفته است اما زبان انگلیسی در آن رواج ندارد/ اینکه بگوییم زبان علم فقط انگلیسی است حرف شاهان قاجار است

  خبرگزاری فارس: ژاپن کشوری پیشرفته است اما زبان انگلیسی در آن رواج ندارد/ اینکه بگوییم زبان علم فقط انگلیسی است حرف شاهان قاجار است

  استاد فلسفه دانشگاه تهران تاکید کرد: ما باید گوینده این سخنان را که پیشرفت هند به دلیل تسلط بر زبان انگلیسی است ارزیابی کنیم نه خود این سخنان را؛ چطور ممکن است یک زبان فی نفسه باعث پیشرفت و توسعه و تحولات مثبت شود.

  سعید زیباکلام استاد دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات مسئولان ارشد اجرایی کشور، که زبان انگلیسی را عامل اصلی پیشرفت هند می‌دانند، اظهار داشت: متحیرم که چطور ممکن است فردی از سر دانایی و اطلاع از توانمندی زبان‌ خاصی اعم از فرانسه، چینی، عربی یا روسی، اعتلای اقتصادی و صنعتی و فرهنگی یک کشور را به سیطره یک زبان خارجی نسبت ‌دهد.

  کلمات کلیدی : سعید زیبا لام:ژاپن کشوری پیشرفته است اما زبان انگلیسی در آن رواج ندارد ,

  سه شنبه 21 اردیبهشت 1395-19:24

  ادامه مطلب


            رهبرمعظم انقلاب‌ در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای

  نظرات ()


  رهبرمعظم انقلاب‌ در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی:

  امنیت؛ اولویت و موضوع درجه‌یک کشور است/ دشمن به‌دنبال ایجاد دوقطبی در جامعه است؛ همه مراقب باشند

  حضرت آیت الله خامنه ای، همه مسئولان و مردم را به مراقبت از وحدت موجود در کشور فراخواندند و افزودند: ایجاد دو جریانی، دو فرقه ای و دو قطبی از ضربه های مهلکی است که دشمن به‌دنبال آن است.

   حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار فرماندهان و مسئولان نیروی انتظامی، «امنیت» را موضوعی «درجه یک» خواندند و با تأکید بر نظارت کامل و جدی مسئولان نیروی انتظامی بر «سلامت فکر و عمل و اخلاق کارکنان» و «تأمین امنیت اجتماعی و اخلاقی»، افزودند: برنامه‌ها را بر «عقل و منطق»، «عزم و اقتدار» و «قانونگرایی و عطوفت» استوار کنید تا تصویری کاملاً مطلوب از ناجا در ذهن مردم قدرشناس ترسیم شود.

  رهبر انقلاب با اشاره به چند رویداد مهم ماههای اخیر از زحمات و تلاشهای فرماندهان و کارکنان نیروی انتظامی و وزیر محترم کشور در برقراری امنیت در مراسم دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن، برگزاری همراه با آرامش و امنیت دو مرحله انتخابات مجلس شورای اسلامی و همچنین انتخابات مجلس خبرگان، و حضور مسئولانه در راههای مواصلاتی کشور در ایام سفرهای نوروزی، تشکر و قدردانی کردند.
  کلمات کلیدی : رهبرمعظم انقلاب‌ در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی , امام خامنه ای در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی , امام سید علی خامنه ای در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی , آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی , آیت الله سید علی خامنه ای در دیدار فرماندهان نیروی انتظامی ,

  یکشنبه 19 اردیبهشت 1395-16:21

  ادامه مطلب


            پاسخ به نامه آقای کیومرث صابری، مدیر مسئول مجله گل‌آقا

  نویسنده : وحید

  موضوع : پیام امام خامنه ای

  نظرات ()


  در آستانه یازدهم اردیبهشت، سالروز درگذشت هنرمند طنزپرداز آقای کیومرث صابری مدیرمسئول مجله «گل‌آقا»، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR متن پاسخ رهبر انقلاب به نامه‌ی مرحوم صابری در سال ۱۳۷۰ را بازنشر می‌کند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به نامه‌ی آقای کیومرث صابری فومنی مدیر مسئول مجله‌ی «گل آقا» فرمودند: «ادعا نمیکنم که کار شما کامل و بیعیب است؛ اما با ملاحظه‌ی اجمالی شماره‌های «گل‌آقا»، امید هرچه بهتر شدن و کاملتر شدن آن را دارم.»
  متن کامل نامه رهبر انقلاب اسلامی به مدیر مسئول «گل‌آقا» به شرح زیر است:
   

  بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌

  خدا را شکر که این طنز شیرین و پُرمغز، به دوره‌ی جلد شده‌ی یکساله رسید و آزمونی از یک اقدام موفق در یک خلأ فرهنگی و هنری را در برابر چشم همه‌ی کسانی که برای شروع کارهای لازم، تردیدها را بر تصمیمها غلبه میدهند، گذاشت. ادعا نمیکنم که کار شما کامل و بیعیب است؛ اما با ملاحظه‌ی اجمالی شماره‌های «گل‌آقا»، امید هرچه بهتر شدن و کاملتر شدن آن را دارم.

  طنز صادق و دلسوزانه باید همه‌ی نقاط معیوب، بخصوص آنها را که کمتر به چشم می‌آیند و آنها که بیشتر به علم و اطلاع همگان از آن نیاز هست، هنرمندانه ببیند و بنمایاند. امروز جامعه و نظام انقلابی ما با دشمنانی روبه‌روست که همه‌ی ابزارهای محسوس و نامحسوس را برای ضربه زدن و جریحه‌دار کردن مردم و نظام و انقلاب به کار میبرند. برای آگاه کردن ذهن مردم از خدعه‌ی دشمن، چه وسیله‌یی از طنز هنرمندانه و شیرین و زیرکانه، بهتر و کاری‌تر؟

  ان‌شاءالله شما و همکارانتان موفق باشید.

  سیّد علی خامنه‌ای
  ۱۳۷۰/۴/۲۷

  کلمات کلیدی : طنز؛ صابری , کیومرث؛ پاسخ به نامه ,

  جمعه 17 اردیبهشت 1395-19:14


            رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای

  نظرات ()


  رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی:

  سیاست آمریکا اسلام ستیزی، ایران ستیزی و شیعه ستیزی است/ ایران پیشتاز جریان بعثت در مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکاست

  رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: جمهوری اسلامی ایران پیشتاز جریان بعثت در مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکاست.
  همزمان با سالروز بعثت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد(ص) صبح امروز (پنج‌شنبه) مسئولان نظام، سفرای کشورهای اسلامی در تهران و جمعی از خانواده های شهدا با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.

  رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با اشاره به استمرار دو جریان «بعثت» و «جاهلیت» از صدر اسلام تاکنون، شاخصه اصلی جریان بعثت را خردورزی هدایت یافته بوسیله پیامبران الهی و مهمترین شاخصه جریان جاهلیت را شهوت و غضب دانستند و گفتند: امروز مهمترین وظیفه امت اسلامی، مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکا است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان پیشتاز جریان بعثت در راهی که امام بزرگوار(ره) آغازگر آن بودند، بدون هراس از قدرتها به حرکت خود ادامه خواهد داد.

  سیاست آمریکا اسلام ستیزی، ایران ستیزی و شیعه ستیزی است/ ایران پیشتاز جریان بعثت در مقابله با جریان جاهلیت به سرکردگی امریکاست
  کلمات کلیدی : رهبر انقلاب در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی , امام خامنه ای در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی , آیت الله خامنه ای در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی , آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی , مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی ,

  پنجشنبه 16 اردیبهشت 1395-19:38

  ادامه مطلب


            بیانات امام خامنه ای در دیدار معلمان و فرهنگیان

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای

  نظرات ()


  به مناسبت هفته‌ی معلم


  بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌ (۱)
  الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّةالله فی الارضین.

   خیلی خوش‌آمدید عزیزان من؛ امیدوارم که ان‌شاءالله روز معلّم و یادبودهای گرامی این روز برای همه‌ی شما فرزندان عزیزم، برادران و خواهران عزیزم مایه‌ی شادکامی و سعادت و افتخار ابدی باشد.

   اوّلاً بعد از تبریک این روز، یاد شهدای شما را باید گرامی بداریم؛ چه شهدای معلّم که حدود چهارهزار معلّم شهید شدند و رقم کوچکی نیست، و چه شهدای دانش‌آموز که بیش از ۳۶ هزار دانش‌آموز ما در طول دفاع مقدّس به شهادت رسیدند. اگر نَفَس گرم معلّم نبود، معلوم نبود که دانش‌آموز در همه‌ی شرایط، راهی جبهه بشود؛ این افتخار هم برمیگردد به معلّمین.

  کلمات کلیدی : بیانات امام خامنه ای در دیدار معلمان و فرهنگیان , بیانات امام سید علی خامنه ای در دیدار معلمان و فرهنگیان , بیانات آیت الله خامنه ای در دیدار معلمان و فرهنگیان , بیانات آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار معلمان و فرهنگیان , بیانات آیت الله سید علی خامنه ای در دیدار معلمان و فرهنگیان ,

  سه شنبه 14 اردیبهشت 1395-21:16

  ادامه مطلب


            ایران‌هراسی، یکی از ۳ ابزار دشمن از دیدگاه رهبر انقلاب

  نویسنده : وحید

  موضوع : توصیه های امام خامنه ای مرگ بر آمریکا

  نظرات ()


  خدعه آمریکا پس از برجام

  گزارش تحلیلی نشریه‌ی خط حزب‌الله(شماره‌ی سی‌ام)
  رهبر انقلاب اسلامی در سخنان ابتدای سال خود در حرم رضوی «نفوذ»، «تحریم» و «ایران‌هراسی» را ۳ ابزار فعال دشمنی آمریکا و نظام سلطه با جمهوری اسلامی برشمردند. حالا پس از کلیدواژه نفوذ که رد آن را در قریب به اتفاق بیانات نیمه دوم سال ۹۴ می توان یافت و هم چنین تحریم که ایشان در سخنرانی نوروزی امسال مفصلا به آن پرداختند، در دیدار کارگران به ضلع سوم سه‌گانه آمریکایی این روزهای پس از برجام می‌پردازند: «ایران‌هراسی» ایران هراسی البته ابزار جدیدی بر علیه جمهوری اسلامی نیست و شاید قدمتی به اندازه عمر جمهوری اسلامی ایران دارد. «دستگاه‌های تبلیغاتی و سیاسی دشمنان ملّت ایران تکیه‌ی خودشان را گذاشتند بر ایجاد ایران‌هراسی -بعضی‌ها اسلام‌هراسی، بعضی‌ها ایران‌هراسی- [امّا] محبوبیّت ملّت ایران در میان ملّت‌های دنیا بیشتر شد.»(۱۳۹۲/۱۱/۱۹) 

  رویکرد ایران هراسی علیه ملت ایران، تا این اواخر کشورهای همسایه، ملت های منطقه و افکار عمومی دنیا را نشانه رفته بود؛ اما گویا این ابزار کهنه متناسب با فضای بین‌المللی پس از برجام به‌روز شده و دو کارکرد، دو مخاطب و دو هدف جدید پیدا کرده است.
   
  * ایران هراسی برای برای بی‌اثر کردن توافق کاغذی
  ۱. مخاطب اولیه‌‌ی این ابزار جدید بانک‌ها، موسسات مالی بین‌المللی، سرمایه‌گذاران خارجی و دولت‌های طرف حساب با ایران هستند. آنها پس از برجام و بر روی کاغذ باید بتوانند با ایران مبادلات مالی و تجاری خود را از سر بگیرند اما با عملیات تبلیغی و دیپلماتیک آمریکایی‌ها مواجه‌اند که ایران را «نا امن» جلوه می‌دهند. «روى کاغذ می‌نویسند که بروند بانک‌ها با ایران معامله کنند -که این روى کاغذ است و ارزشى ندارد- امّا در عمل جورى در دل بانک‌ها هراس مى‌اندازند که آنها نزدیک نیایند؛ ایران‌هراسى. می‌گوید که ایران یک کشور تروریست است و ما ممکن است مثلاً به‌خاطر روش‌هاى تروریستى [این] کشور، ایران را تحریم کنیم؛ خب، معناى این چیست؟ این پیام به بانک‌ها است که حواستان جمع باشد؛ ایران ممکن است تحریم بشود؛ جلو نروید. روى کاغذ می‌نویسند: بانک‌ها بروید معامله کنید، بخشنامه صادر می‌کنند امّا در عمل کارى می‌کنند که بانک جرئت نکند جلو بیاید، سرمایه‌دار خارجى جرئت نکند بیاید سرمایه‌گذارى کند؛ عملاً دارند این کار را می‌کنند.»(۱۳۹۵/۰۲/۰۸)
  کلمات کلیدی : ایران‌هراسی , یکی از ۳ ابزار دشمن از دیدگاه رهبر انقلاب , ابزار دشمن از دیدگاه رهبر انقلاب , ابزار دشمن از دیدگاه امام خامنه ای , ابزار دشمن از دیدگاه آیت الله العظمی خامنه ای , یکی از ۳ ابزار دشمن از دیدگاه مقام معظم رهبری , خدعه آمریکا پس از برجام ,

  یکشنبه 12 اردیبهشت 1395-10:09

  ادامه مطلب


            بیانات امام خامنه ای در دیدار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان

  نویسنده : وحید

  موضوع : بیانات امام خامنه ای

  نظرات ()


  بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌ (۱)
  الحمدلله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا محمّد و آله الطّاهرین.

   خیلی خوش‌آمدید عزیزان من! جلسه جلسه‌ی بسیار شیرین و مطلوبی است برای من؛ حضور جوانها با این نشاط، با این شور، با این حرفهای خوب، با این منطقهای شیوا، با این برنامه‌هایی که انجام گرفت، حقیقتاً جلسه‌ی ما را جلسه‌ی شیرینی کرد و امروز برای من روز به‌یادماندنی‌ای خواهد بود ان‌شاءالله.

   اوّلاً یک کلمه در باب ماه رجب عرض بکنیم. یک بُعد لطیف معناگرا در هر انسانی وجود دارد. خب، انسان مجموعه‌ی ابعاد مختلف است؛ غرایز هست، امیال هست، نیازها هست؛ یک بُعد، بُعد معناگرا است در هر انسانی، همه‌ی انسانها. این بُعد، بُعد بسیار لطیفی است و در سنین جوانی لطافت این بُعد و شفّافیّتش بیشتر و زلال‌تر است. این بُعد را اگر ما آحاد بشر بتوانیم در خودمان تقویت کنیم، بقیّه‌ی ابعاد ما را هدایت خواهد کرد. نه اینکه بُعد معنوی و معناگرا جلوی غرایز را، جلوی نیازها را، جلوی تعقّل و خردورزی را بگیرد؛ نه، همه‌ی اینها به جای خود محفوظ است، این بُعد معنویّت و معناگرایی در انسان همه‌ی این ابعاد دیگر را هدایت میکند، اگر در ما باقی بماند، اگر تقویت بشود. آدمهای خبیثی که در دنیا مشاهده میکنید که یا ظالمند، یا سفّاکند، یا پول‌پرستند، یا شهوت‌پرستند، یا شکم‌پرستند و ابعاد مادّی بر وجود اینها غلبه کرده، اینها کسانی هستند که آن بُعد معناگرا را، معنویّت‌گرا را در خودشان رشد ندادند، بتدریج ضعیف شده و از بین رفته. من به شما جوانها عرض میکنم از ماه رجب استفاده کنید، بهره ببرید برای تقویت این بُعد معنویّت‌گرا.

   

  کلمات کلیدی : بیانات امام خامنه ای در دیدار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان , بیانات امام سید علی خامنه ای در دیدار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان , بیانات آیت الله خامنه ای در دیدار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان , بیانات آیت الله العظمی خامنه ای در دیدار اعضای انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان ,

  پنجشنبه 2 اردیبهشت 1395-19:05

  ادامه مطلب


  مطالب گذشته

 • مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله‌علیها) در حسینیه امام خمینی

 • پیام تسلیت در پی حادثه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری

 • بیانات امام خامنه ای در دیدار مردم آذربایجان شرقی

 • امام خامنه ای: ملت سربلند ایران! عزم و بصیرت شما حادثه‌ای بزرگ وخیره کننده آفرید

 • امام خامنه ای:مردم را بشناسید حرف مردم شکایت از فساد و تبعیض است

 • حضور امام خامنه ای در مرقد مطهر امام راحل و گلزار شهدای بهشت زهرا

 • بیانات رهبر انقلاب درخصوص کشتار مردم در حوادث تروریستی افغانستان

 • نامه اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین به رهبر انقلاب اسلامی

 • بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در کنفرانس اتحادیه بین‌ المجالس سازمان همکاری اسلامی

 • بیانات در دیدار خانواده‌ی شهید ییلاقی

 • پیام تسلیت در پی جان باختن کارکنان کشتی نفتکش ایرانی

 • جدول تحلیل اغتشاشات ۹۶

 • پیام تسلیت در پی درگذشت واعظ شهیر حجت‌الاسلام مظاهری

 • دیدار مردم قم با امام خامنه ای

 • انتصاب رئیس و اعضای شورای سیاستگذاری ائمه جمعه


 • لیست آخرین پستها


  صالحون  salehon


  وحید


  آمار مطالب
  کل مطالب :
  کل نویسندگان :
  آمار بازدید
  بازدید امروز :
  باردید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  بازدید کلی :

  بروزرسانی


  وحید


  جنبش مذهبی

  معبرسایبری عاشورا

  معبر سایبری بسیجی سلام

  علمدار گراف

  عاشق سید علی

  ***اللّهم عجل لولیک الفرج***

  شکوه بندگی

  طرح پیروان ولایت

  سایت خبر امروز

  سایت حدیث یار

  گروه فرهنگی سنگر

  حزب فقط حزب علی... رهبر فقط سید علی...

  گرا (گروه روشنگری اسلامی)

  سخن دانلود

  تخریبچی 68

  من هنوز منتظرم

  یا زهرا (س) مددی ...

  ولی امر

  پرچم 3 رنگ ایران

  معبر سایبری فکه

  خُـدا و دیگر هیچ

  شبکه اسلامی یا مجیر

  ایثار و شهادت در دفاع مقدس

  دبیر خانه جنگ نرم دانشگاه پیام نور

  به سوی ظهور

  زیباروی هستی

  دین از نگاهی دیگر

  خط مقدم جنگ نرم

  بی قرار

  عشق یعنی انتظار منتظر

  مطالب جدید و بروز

  دانلود سخنرانی رائفی پور

  انجمن اسلامی مدرسه آیت الله خامنه ای هشترود

  ۞ به وبلاگ مرکا خوش آمدید ۞

  ** ღ روشـنـایِ جـاویـد

  فقط خدا فقط همین

  بهشت هشتم

  صدای معصومین (ع)

  پایگاه بسیج شهید نوروزی چلیچه

  وب سایت شهدا

  شریعه

  ولایت سید علی

  همیشه آنلاین

  وطن (مهریز)

  طلبــه سایبری

  پایگاه مقاومت نجف اشرف

  آموزش قرآن کریم

  گروه اینترنتی رهروان ولایت

  در صف انتظار...

  منجی آخرالزمان

  معبر سایبری فندرسک

  آقا کلیپ

  سخن نور

  .:: نایبــ بلاگــ ::.

  نوکران مهدی (عج)

  بسم رب الشهدا

  اسلامیت

  پاتوق عمارها

  پایگاه اطلاع رسانی استقامت

  انفجار نور

  همه پیوندهای روزانه

  ارسال پیوند روزانه


  قالب مذهبی وبلاگ

  صالحون

  پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه‌ای
  پایگاه اطلاع رسانی آیت الله العظمی مکارم شیرازی
  پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

  همه پیوندها


  رهبر انقلاب رهبر امام خامنه ای امام سید علی خامنه ای آیت الله خامنه ای امام خامنه ای امام سید علی حسینی خامنه ای آیت الله العظمی خامنه ای آیت الله العظمی سید علی خامنه ای مقام معظم رهبری